ГPДA CЛИKA BO ЦEHTAPOT HA ГPAДOT: Градската река со целиот свој “сјај” (Фото)

Корисници на социјалните мрежи објавија фотографии од градската река во Прилеп.

На само стотина метри од центарот на градот ваква е сликата на речното корито:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.