Гоце Тошески нajсреќен и прв до cветиот кpcт во Долнени (ФОТО)

27-годишниот Гоце Тошески беше најсреќен на денешниот празник Богојавление – Водици во Долнени и прв стигна до светиот крст.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.