Горди на својот татко: Ова се децата на Александар Вучиќ (ФОТО)

Претседателот на Србија Александар Вучиќ, има три деца. Од претходниот брак ги има синот и ќерката Данило и Милица. Тие се горди на својот татко и вчера беа во првите редови на митингот во Белград на кој имаше 150.000 луѓе.

Вучиќ постојано истакнува дека сака децата да израснат во чесни и работливи луѓе и дека е на добар пат во својата замисла

Од вториот брак Вучиќ го има синот Вукан кој има една година.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.