Голем повод за славје во домот на Васко Ефтов: Новинарот доби второ дете

Новинарот Васко Ефтов на својот Фејсбук профил сподели прекрасна вест за принова во неговото семејство, новинарот доби син кој ќе се вика Матеј.

-Се роди Матеј. Елени доби брат, а Соња и јас син. Бог така сакаше. Да сте живи и здpaви и Господ да ве чува и да ве бpaни!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.