Голем концерт на музичкото дуо “Некст Тајм” во Кичево: Ќе “гори” Китино Кале

Moментално едни од најактуелните музичари во Македонија, браќата близнаци од дуото “Некст Тајм” гостуваат во Кичево.

На 17.08. со почеток од 21:00 часот на Китино Кале во Кичево, “Некст Тајм” ќе одржат голем концерт, на кој се очекуваат голем број гости.

Цената на влезниците во предпродажба изнесува 200 денари, а на врата ќе чинат по 300 денари.

За деца под 12 години влезот е бесплатен.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.