Големо свавје во “Ристе Ристески-Ричко” – Прилеп го совлада Металург

Во салата од СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ екипата на РК Прилеп беше подобра од Металург со убедливи 28:24.

Прилепчани водеа во текот на целиот меч, а на полувремето беше 15:13. Една одлична игра, како во одбраната, така и во нападот.

Се виде дека претходното издание, при минималниот пораз од Бутел викендов, кога за „влакно“ беше испуштена победа, беше само чиста случајност.

Тренерот на Прилеп Горан Кузманоски настапи со следните ракометари: Тренчевски 5, Дамчевски, Рустамов 7, Бикоски, Трајкоски 4, Ангелески, Андоновски, Х. Павлов, Шокоски 3, Милошески 3, Бурчевски, лозаноски, Чантурија 6, Христоски, Гавашелишвили, Цинцадзе.

Во идното 3. коло прилепчани му гостува на Пролет во Скопје.

Натпреварот можете да го проследите на линкот во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.