Ганка Цветанова до Заев: “Плиз донт спик инглиш ени мор”

Поранешната министерка за култура од редовите на ВМРО-ДПМНЕ преку Твитер побара од Заев повеќе да не зборува англиски…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.