Галерија: “Цеца меѓу прилепчани, пресреќни лицата на фановите”

На втората вечер од 17-тото издание на Пиво фестивалот кое ќе трае до недела, настапи главната музичка ѕвезда за оваа година, Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Во зградата на општината ја пречекаа и новинарите, на која српската звезда со задоволство им одговараше на прашањата. Гостите на Пиво фест синоќа ги забавуваа и Миле Кузмановски, Ален Хасановиќ, Уска Кан и Демир Кантуровски.

Цеца потоа имаше одличен настап на фестивалската сцена, а со неа пееше целата публика.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.