Во Bишне одете со peзepвни гyми в багаж, оти ќе ocтанете на бандажи (Фото)

Деновиве жители од населбата Вишне од Прилеп постојано се жалат на лошата состојба во која се наоѓаат улиците.

Граѓаните велат дека ги испокршиле автомобилите и бараат локалните власти да им овозможат пристојни услови за движење.

Вакви кратери има насекаде низ градот, па крајно време е локалните власти да го послушаат гласот на народот и да им излезат во пресрет.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.