“Во 22 часот, згасна ли духот на “Пивофест”?” (ФОТО)

Вечерва е финалето на седумнаесеттиот по ред “Пивофест” во Прилеп, а атмосферата е повеќе од очајна.

Фотографиите се направени во 22:00часот.

На фестивалската сцена вечеева настапуваат: The Four, Кал Бенд, Даниела Мартиновиќ и прилепското диџеј дуо Cyrillic.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.