Во Хрватска орел не смее да лета (ВИДЕО)

Видеоснимка од прославата на историската победа на Хрватска над Русија, со која се пласира во полуфиналето на Светското првенство во Русија. Автомобил со развиорено албанско знаме поминува покрај „ватрен“ навивач на „коцкестите“.

Иако крајот на видеото мириса на инцидент, навивачот ги собра сомпатиите на македонските навивачи на Хрватска, кои го споделуваат видеото на социјалните мрежи.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.