Во тетовска гостилница се служи ексклузивна “3аев салата” (Фото)

Наш читател ни испрати фотографија за која вели дека е од неименувана гостилница во Тетово

Името на оваа ексклузивна даска со салата и мезе во менито на гостилницата е “Заев салата”.

Одлично мезе за двајца за една квалитетна седенка, која одлично би одела со било кој пијалок.

Наздравје!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.