Во “Плодност” на свет дојде 600-то ангелче за оваа година!

Денес на свет дојде и 600 новороденче годинава во Болница Плодност – Hospital Plodnost, родено во 11.08 часот – oбјавија од болницата во Битола на Фејсбук.

Ако се земе во предвид дека на 7. август се роди 500-то новороденче годинава, тоа значи дека месец ипол на свет дошле уште 100 нови ангелчиња.

Па дај Боже до Нова година да стигнат до 1000!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.