Во петок сите во “Good Fellas” Прилеп: Хуманитарна забава за малата Дина! Секоја помош е добредојдена!

Oрганизацијата “ДРИМ ТИМ ОД ДЕЦА ЗА ДЕЦА” – Прилеп, oрганизира хуманитарна забава за собирање на средства за лекување на двегодишната Дина од Прилеп.

Малата Дина неодамна имаше операција, при што беше отстранет поголем дел од туморот на главата. Малото ангелче полека закрепнува, но средства за лекување и понатаму се потребни.

Хуманитарната забава која ја организираат од “Дрим Тим Од Деца За Деца”, ќе се одржи на 03.02.2023 година во Good Fellas Prilep, a ќе настапат домашните изведувачи: Марија Јаковлеска, Филип Николоски и Connect Bend.

Влезницата е 100 денари.

Инаку се’ уште се активни бројчината за донации како и gofundme сајтот: https://gofund.me/ccada031

Можете да донирате по 100 денари со повик на телефонските броеви: ☎️ A1 143 463 ☎️ T-Mobile 143 133

Денарска сметка: 210501616680716 – Шифра: 562 – Цел на дознака: Донација за Дина

Девизна сметка: MK07210501616680716 – Swift TUTNMK22
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.