Внимавајте, опacност на новиот булевар, без технички прием? (Фото)

Беше долгонајавуван, рекламиран, сниман со дронови, величен со редица прес конференции, вредеше речиси 1 милион евра….

Реконструираниот дел од булеварот “Гоце Делчев” во центарот на Прилеп, беше еден од проектите кои требаше да ја освојат довербата на прилепчани за нов мандат на СДСМ во Прилеп.

Но и покрај сите фамфари и сечење ленти, често гледаме препреки, пропаѓање на асфалтот и други дефекти…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.