Вишнемаало или депонијамаало? (Фото)

Прилепчани деновиве постојано испраќаат фотографии од расфрлано ѓубре и депонии во нивните маала.

Вечерва фотографии пристигнаа од Вишне маало. Граѓаните секојдневно обвинуваат дека ЈКП Комуналец има подзаборавено на одржување на јавната чистота.

Се чини дека директорските промени во ова јавно претпријатие се одразуваат врз хигиената во градот…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.