(Видео) Xaoc на автопат: Испаднаа пари од блиндирано комбе, возачите во натпревар кој ќе собере повеќе

Недалеку од Сан Диего, од блиндирано комбе испаднаа голема сума на пари, со што кај возачите и луѓето предизвика голем шok, но и сите истрчаа да ги соберат истите, пренесува Би-би-си.

Дејството се случило по автопатот „Интерстејт 5“.

Може да се забележат повеќе полициски автомобили, а службениците дури уапсиле неколку лица, при што во станица завршиле сите кои не сакале да ги вратат парите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.