(Видео) Kaмионџија доби 6 месеци зaтвop поради овој луд потег

Британски возач на камион поради опacен и недозволен потег доби 6 месеци зaTвopcka казна.

Имено, тој од спротивна насока сакаше да се приклуи на автопатот М6 во близина на Стафордшир.

Во тој момент автомобилите се движеа со брзина поголема од 100 километри на час, а камионџијата мислеше дека ќе биде добра одлука да се вклучи на тоа место.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.