ВИДЕО: Јапонка освои злато па го претепа тренерот.

japonka

Јапонката Рисако Каваи на својата држава и го донесе четвртото злато во борење на Олимписките игри во Рио.

Каваи во категорија до 63 килограми славеше во финалето против европската шампионка Марија Мамашук со 6-0, а после борбата приреди вистинска забава за публиката.

Победата ја прослави демонстрираќи зафати на својот тренер Кузухиту Сакае, кој го фрлаше по партерот со голема леснотија.

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.