(Видео) Чудо! Се вратила од “другиот свет”: По 27 минути оживеала, па побарала хартија и нацртала што видела

Мајка на четири деца, која била клинички mpTва дури 27 минути тврди дека рајот постои. Кога ја вратиле во живот, најпрво побарала хартија и налив, па напишала “постои”.

Тина Хајнс добила cpцев удар пред да замине на планинарење во Феникс со својот сопруг Брајан.

Паднала на подот, па изгубила свест пред да дојдат болничарите. До болницата ја оживувале шест пати, а цели 27 минути била клинички mpTва.

Опишувајќи што видела, рекла дека “е реално”. Им раскажувала дека го видела ликот на Исус кој стои пред црна врата со жолта светлина над главата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.