(Видео) Холивудската актерка Шарлиз Терон го пpoмени полот на нејзиниот син

Холивудската актерка Шарлиз Терон позната по ултра-либepaлните ставови, посвои две деца, момче и девојче, но покасно откирла дека всушност има “две ќерки”. Контpoверзната актерка одлучила на својот син да му наметне идентитет на девојче, откако во една прилика на 3-годишна возраст рекол дека не е момче.

Имено, таа го посвоила Џексон и ќерката Аугуста, но таа за британските медиуми раскажа дека Џексон уште кога имал три години рекол дека не е момче и од тогаш таа кон него се однесува како да е девојче.

-Ете! И јас мислев дека е момче. Додека не ме погледна во очи и рече: “Јас не сум момче!”- раскажа актерката за “Дејли Меил”.

Таа рече дека нема да му се меша во животот, бидејќи имаат целосно право да се “пронаоѓаат себеси”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.