(Видео) Уkpaде 8.500 евра од бутик: Цела полиција во потрага по оваа жена

Србин тврди дека бил огpaбен во еден белградски трговски центар и дека овој случај го пријавил во полициja.

Имено, како што може и да се види на снимката, непозната жена потполно мирно зела туѓа ташна и од неа, како што тврди читателот чиј идентитет е познат на редакцијата, зела 8.500 евра.

– Ја зеде торбичката, ги извади парите и ја врати на место. Случајот е пријавен во полиција. Сакам да нагласам дека сме дојдени од странство и дека дека дел од тие пари беше наменет за операција на жената на мој пријател, рекол оштетениот.

Како што објаснил, жената му ги зела парите додека тој бил во гардеробата, а неговото дете ја чувало ташната,

– Тоа го сторила додека детето се потргнало неколу метри од торбичката, додава тој.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.