(Видео) Тренер доби црвен картон откако yдpи свој играч

Тренер доби црвен тренер откако yдpи свој играч кој беше незадоволен што беше повлечен од игра.

Инцидентот се случи во четвртата италијанска лига. Тренерот на Гросето, Ламберто Маргини во 75-та минута го извади од игра Рикардо Кретела. Откако Маргини забележа дека Кретела е незадоволен го удри играчот, по што се вмешаа целата клупа. Инцидентот го забележа судијата кој му даде црвен картон на тренерот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.