(Видео) Силно невpeме го погоди соседството- се создаде езеро среде град

Силно невреме синоќа зафати повеќе места во Србија.

Засега се уште нема официјални информации за последиците, но за кратко време наврнала огромна количина дожд.

Поради силните врнежи поедини градски улици биле под вода.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.