(Видео) Се скарал со родителите, па започнал да копа дупка: По шест години добил вистинска подземна оаза

Тинејџер од Шпанија по кавга со родителите одлучил лутината да ја насочи во копање на дупка во градината. По шест години добил виситнска подземна оаза.

Андрес Канто имал само 14 години кога заочнал да ја копа дупката во градината. По шест години тој успеал да направи вистиска машка пештера, со дневна соба и купатило. Во дупката има скали, рерна и кревет, а следниот чекор на Канто ќе биде поставување на џакузи.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.