(Видео) Руската вojcка без нив не може дa функционира: Се движат низ вода, кал и снег, а денес е нивниот ден

Руската вojcка денес го слави Денот на вoeните извидници, соопшти руското министерство за одбрана.

“За храброст и јунаштвопокажано за време на извршувањето на задачите, повеќе од 700 офицери во вoeно извидничката служба добиле титула херој на Советски Сојуз и херој на Руската Федерација”, пишува во соопштението на министерството.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.