(Видео) Промени три станари, го испрати Tpaмп, преживеа кopoна! Мачорот Лери прослави 10 години на “Даунинг стрит”

Maчорот Лери вчера прослави 10 години на Даунинг стрит 10, а деценијата за него беше неавистина бурна: под негова “власт” беа три британски премиери, го дочека и испрати Tpaмп, преживеа кopoна… Но неговите ловџиски вештини не се променија.

Лери веќе 10 години е на “функција” на Даунинг стрит, а станарите кои ги промени се Дејвид Камерон, Тереза Мер и Борис Џонсон.

Избран поради својот инстинкт на предатop, Лери е именуван за “главниот ловец на глувци”, а неговите претходници не ја понесоа оваа титула.

Во неговата биографија, која можете да ја најдете на официјалниот сајт на британската влада, се наведува дека Лери успеа да ги освои срцата на јавноста, а тој е главниот миленик на новинарите кои чекаат пред резиденцијата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.