(Видео) ПОЧНАА ДА СЕ KAPAAТ СО HEЗАДOBОЛНИТЕ ГРАЃАНИ: Сугаревски се скapa со земјоделец во живо на емисија

Власта почна да се рапсправа со незадоволните граѓани кои своето незадоволство од нивните политики отворено го искажуваат. Министерот за транспорт и врски во емисијата Стадион на Канал 77 се скара со земјоделец од Могила за неостварено ветување за изградба на пат. Граѓанинот е незадоволен поради како што вели тоа што Сугаревски се сликал дека започнала изградбата на патот, за потоа 10 дена ниту една машина да не работи на патот. Слушнете што се случуваше:

Извор: “Инфомакс”


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.