(ВИДЕО) Позитив на денот: Полицајци и’ помагаат на постара жена да премине преку замрзната улица

Снимка на социјалните мрежи од двајца српски полицајци наиде на лавина од позитивни реакции. Тие се снимени како и помагаат на старица во Нов Белград да ја помине улицата која поради снег била лизгава и небезбедна.

Пример кој треба да го следат сите полициски службеници и кај нас!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.