“Видео Подгорец”

Премиерот Ковачевски не потсети на старите добри денови кога Зоран Заев сеуште беше на чело на Владата, па секоја прес-конференција ја очекувавме со нетрпение.

– Македонскиот јазик е јазикот на Блаже Конески, Гане Тодоровски, Даница Ручигај, Анте Поповски, Славко Јаневски, Матеја Матевски, Ката Мисиркова Руменова, Петре М. Андреевски, Видео Подгорец…. да да, Видео Подгорец.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.