(Видео) Пливаа во морето кога пред нив се појави “чудовиште”: Започна невидена паниka

Безгрижно пливаа во морето кога забележаа перка од ајкула во нивна близина.

Воопшто не беа свесни колку ајкулата им се приближи. Тогаш луѓето почнаа да им довикуваат да излезат од водата.

Видеото завршува пред да излезат од вода, но судејќи по се, ајкулата си го продолжи патот во морето и не беше заинтересирана за капачите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.