(Видео) Петар Грашо приреди спектакл во Охрид: Илјадници присутни ги пееја хитовите на хрватскиот романтичар

Голем број охриѓани и гости синоќа го исполнија централниот плоштад во Охрид, каде во очи празникот Богојавление – Водици, концерт одржа мега популарниот Петар Грашо.

Тие уживаа во најголемите хитови на хрватскиот романтичар, кој до максимум ја загреа празничната атмосфера и ги подготви присутните за денешните случувања.

Погледнете дел од атмосферата:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.