ВИДЕО – Парада на годината итоа со глава !

21212

Jordan Archer голманот на Милвол ја направи можеби најсјаната одбрана на фудбалските терени оваа година. Во натпреварот против Петерборо, Archer одбрани силен шут со глава. Како му било после една ваква одбрана не знаеме, но очигледно е дека погледот не му е наместо.

A.Г.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.