(Видео) Откриени нови тајни: Се појави нова снимка од Титаник

Новата и уникатна снимка од Титаник откри синџир на сидро од 90 килограми, огромно сидро од страната на пристаништето и котел што паднал на морското дно кога бродот се скрши на два дела и потона на 3.810 метри под површината на Северниот Атлантик пред 110 години.

Снимката, снимена од компанијата за нуркање OceanGate Expeditions, откри неверојатни детали за бојата на бродот и предметите кои се наоѓале на него.

Тимот го сними познатиот брод со највисока резолуција досега (околу 8.000 пиксели), што им овозможи да зумираат на одредени области без губење на квалитетот на сликата и ги обезбедија најјасните слики досега.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.