(Видео) Освојуваат по еден трофеј на 10 години и тој не знаа да го чуваат: Обамејанг го ckpши пехарот од ФА Купот

Пјер Емерик Обамејанг беше инспиратор на победата на Арсенал против Челси во ФА Купот, фудбалерот на „топџиите“ на крајот направи глупост по кој му се смее цела Англија.

Обамејанг пред да го крене големиот пехар, му „избега“ од рацете и се ckpши на теренот на „Вембли“.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.