Видео од пожарот во автобуската станица во Прилеп: Гореле два автобуси

Синоќа околу 02:30 часот, на паркингот од новата автобуска станица во Прилеп гореле два автобуси кои тука биле паркирани.

Причината за пожарот засега е непозната, а со интервенција на Територијалната противпожарна единица истиот е изгаснат.

Повеќе информации подоцна…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.