(Видео) Ова се влезовите на подземните тунели на Хамас: Израелската војска објави што пронајде во северниот дел на Газа

Израелските одбранбени сили (ИДФ), како што официјално се нарекува војската на земјата, ги објавија најновите снимки направени за време на копнените операции во Појасот Газа.

– Додека Хамас го попречува заминувањето на цивилите на безбедно во јужниот дел на Појасот Газа, членовите на Хамас се кријат во сложена мрежа на терористички тунели – пишува во објавата на ИД на социјалната мрежа. X (поранешен Твитер).
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.