(Видео) Оваа баба од Белград стана хит на интернет: Вака го прошета кучето среде полицискиот час

На најстарите граѓани на Србија им е забрането да излезат од дома заради вонредна состојба поради пандемија на коронавирусот. За нив, полицискиот час важи 24 часа на ден.

Во таква ситуација, една белградска пензионерка на свој оригинален начин го прошета кучето.

Видеото стана вирален хит, а начинот на кој кучето се враќа дома е особено интересен.

View this post on Instagram

KO OCE NADJE NACIN. @jvoans

A post shared by Neguj mo srbski jezik (@negujmosrbski) on


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.