(Видео) Ниту една светилка не свети на плоштадот “Александрија” во Прилеп: Вистински xopop во режија на општина Прилеп

Веќе подолго време не свети ниту една светилка на плоштадот “Александрија” во Прилеп

Еден од најубавите плоштади во цела држава, деновиве изгледа како сцена од xopop филм, а на општинските власти како воопшто да не им е грижа за тоа.

Шарените канделабри беа вистински украс преку целата година, но и одлично се вклопуваа во предновогодишната атмосфера во градот.

За жал веќе подолго време сликата е ваква, а тоа надополнето со густата магла вечерва изгледа страшно.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.