(ВИДЕО) Не можеше да ги задржи солзите! Илјадници го пречекаа Ноле во Белград, а тој не можеше да престане да плаче

Србија изминатиот викенд по којзнае кој пат му покажа на светот дека е спортска веле сила. Во еден ден играа финале на Светско првенство во кошарка, осминафинале во одбојка, а Новак Ѓоковиќ играше финале на УС Опен.

Кошаркарската репрезентација иако без Никола Јокиќ, стигна до финалето на мундо баскетот, каде загуби од Германија, иако малку недостигаше да стигнат до шампионскиот пехар.

Одбојкарите се пласираа во четвртфинале на Европското првенство, а Ноле стигна до 24 рекордна Гренд Слем титула. Плус фудбалерите триумфираа на гостувањето во Литванија… и сето тоа во еден ден.

Следуваше громогласен дочек во Белград, каде освен кошаркарите, илјадниците присутни го поздравија и најдобриот тенисер на сите времиња, човекот кој не запира и е желен за уште, дури и на 37 годишна возраст.

Ноле едноставно не можеше да ги задржи солзите кога ги слушна громогласните овации од преполниот плоштад:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.