(ВИДЕО) Најдобрите потези од последниот танц на капитенот Велески

Со победа над втората екипа на Еурофарм Пелистер, ракометарите на РК Прилеп го обезбедија првото место во плеј-аут разигрувањето, а со тоа го осигураа опстанокот и идната сезона во ракометната Супер лига.

Натпреварот беше последен за капитенот Филип Велески, кој одлучи да стави крај на својата кариера, а ова можеби беше и еден од најдобрите натпревари во неговата кариера.

Велески како и секогаш покажа цврстина во одбрана, беше одличен во напад, асистираше, беше присутен на секој дел од теренот. Постигна и три погодоци, можеби и клучни во триумфот од 31:24.

Погледнете ги неговите најдобри потези на последниот танц во дресот на РК Прилеп:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.