(Видео) Михајловиќ и Ибрахимовиќ воодушевија со настапот на Сан Ремо

Познатиот фестивал во Италија приреди невеиден спектакл, а главните ѕвезди на вечерта беа фудбалските асови Златан Ибрахимовиќ и Синиша Михајловиќ.

Познатиот фестивал кој трае 70 години приреди историски спектакл! Вчерашните ѕвезди на Сан Ремо беа Синиша Михајловиќ и Златан Ибрахимовиќ.

Легендарниот тандем ја отвори вечерта со песната “Вагабундо” на песнот Номади. Сите со нетрпение чекаа познатиот водител Амадеус да го најави излегувањето на сцената на Миха и Игра. Тоа беше централниот настан на фестивалот, а коментарот на публиката е еден:

– Музичката сцена изгуби многу што овие двајца се одлучиле да играат фудбал.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.