(Видео) Милиони луѓе во светот се восхитуваат на видеото од Србија: “Мајката побара помош од луѓе за да и ги спасат кученцата”

Милиони луѓе ширум светот се восхитуваат гледајќи го видеото од Младеновац на кое се гледа како добри луѓе од Dog Rescue Shelter-Младеновац и помагаат на мајката која ги замоли заедно да ги спасат кученцата кои се наоѓаат во цевка покрај патот.

Луѓето добиле повик од мештаните и биле информирани дека има куче кое спие во бетонска цевка, кое излегува секогаш кога во близина ќе поминат луѓе и бара помош од нив.

Погледнете што се случи:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.