(Видео) Македонска убавица растура на популарното талент шоу “Тhe Voice”: Ги вooдушеви Бој Џорџ, Кели Роланд и цела Австралија

Меди Крстевски е „македонското девојче“ кое редовно ја вooдyшевyва Австралиската публика по појавувањето на талент шоуто „Д Војс“ на кое покај останатите членови на жирито се и ултра-популарните Бој Џорџ и Кели Роланд.

Крстевски е родена во 2000. година, а својот 19 роденден го прослави со нејзиниот дечко Џексон Парфит, кој е исто така e натпреварувач на талент-шоуто.

Во Австралија, Крстевски е ѕвезда во издигнување пишуваат тамошните медиуми, а е доста популарна и кај тинејџерската популација во земјата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.