(Видео) Куриозитет, стадионот “Гоце Делчев” остана без линии среде утакмица

Комична ситуација се случи денеска на натпреварот од второто коло во Првата лига помеѓу Победа и Тиквеш, на градскиот стадион “Гоце Делчев” во Прилеп, кога дождот во второто полувреме ги избриша линиите на теренот, па натпреварот мораше да биде прекинат за одново да се обележат.

Победа за жал одново загуби. Кавадарчани со погодок во првото полувреме стигнаа до драгоцени три бода, што сигурно ќе им значат многу во борбата да останат во најелитното фудбалско друштво.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.