ВИДЕО: Катица Јанева влегува во политика?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски објави видео каде Катица Јанева во изјава за “А1он” најавува влез во политика, при што ќе станувала пратеник или градоначалник на Гевгелија.

Не разбирате вие. Катица градела политичка кариера на начин прифатлив на главата на Октоподот. Сама кажува колку независно делувала и со СЈО и со Рекет, напиша Стоилковски.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.