(Видео) Како да фатило библиско невреме: Поројниот дожд пpeдизвика поплава и одрон на Плетвар

Утрово на социјалните мрежи беа објавени видеа од Плетвар. Поради одрони и поплава сообраќајот на патот е целосно во прекин.

Според видеото на патот има огромна количина вода, а се предупредува граѓаните никако да не се обидуваат да возат по патниот правец.

За сега нема информации кога ќе биде расчистен патот и кога ќе се нормализира сообраќајот.

„Од 05:55 часот регионалниот пат Росоман- Прилеп, кај м.в.„Трите ленти“ е затворен за сообраќај поради одрон на патот“, информираат од АМСМ.

Засега не е познато кога и дали во текот на денот ќе се регулира сообраќајот на овој патен правец.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.