(Видео) Како Бугари купуваат од Амазон

Најбогатиот човек во светот и сопственик на компанијата за онлајн продажба Амазон раскажува за првата порачка која ја имал од Бугарија.

Таа се случила во 1995 година иако тогаш тој не бил свесен дека во Бугарија имаат интернет, а Бугарите платиле во кеш 200 долари.

Она што е интересно и било напоменато е дека Бугарите на царина краделе пари па истите морале да ги скријат во флопи диск, а каде се парите пишувало на англиски во пратката бидејќи цариниците не разбирале англиски.

Сега многу нешта се појасни:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.