(Видео) Испратена со овации: Цела болница славеше откако бабичка го победи коронавирусот

85-годишна бабичка успеа да го победи коронавирусот, па од нејзината победа направи вистински повод за славење.

Радосната старица беше испратена од болницата со силен аплауз од страна на медицинските лица.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.