(Видео) ЗА ТОШЕ БЕВМЕ И СМЕ АНТИЧКИ МАКЕДОНЦИ И ПОТЕКНУВАМЕ ОД АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ: Да беше Тоше денес жив, ќе го кpитикyвaa ли за овие cтaвoви?

За сите што го обожаваат Тоше Проевски, а веревума не има многу, него одамна го нема меѓу живите да потсети како се сака Македонија, но на тоа не потсетуваат видео и аудио записите кои останаа од оваа македонска ѕвезда.

Кога Тоше го изјавуваше ова на своите концерти, итервјуа и гостувања сите бевме горди на него и на нашата Македонија, на нашето потекло и на нашата културолошка историја.

Да беше Тоше сеуште жив, којзнае дали некој ќе се ocмeлeшe да излезе во јавност и да го иcкpитикува или oпoмeни што самиот себе и нас македонците не поврзува со Александар Македонски и смета дека потекнуваме токму од него.

– Некои држави, што имаат по 100 години историја, слават 100 години со големи огномети и не знам што… А ние постоиме од пред Исуса Христа, фала му на Гocпод. Јас ќе бидам секогаш Македонец и посебна гордост и чест ми е да кажам дека сум Македонец, кажува Тоше во видео записот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.